Skialp Praděd

Napadl sníh? Projděte si okolí Pradědu na našich skialpech! Chci vědět víc

Kromě lyží jsme kol milovníky, s těmi našimi objevte celou Olomouc i Jeseníky! 

Jsme specializovaná půjčovna elektrokol a outdoorového vybavení v Olomouci a Jeseníkách, ve které na Vás čekají nová moderní elektrokola značky DEMA s rámy pro pány i dámy, ferratové úvazky a sety, přilby, mačky, cepíny a mnoho dalšího!

KDE NÁS NAJDETE? Na našich 4 letních pobočkách!

 1. Malá Morávka, Restaurace na Hvězdě (Parkoviště Hvězda) – elektrokola – platba hotově
 2. Hotel Červenohorské sedlo, Jeseníky – elektrokola (recepce Hotelu ČHS) – platba hotově i kartou
 3. Ostružná (Ramzová) – Penzion pod Šerákem, Jeseníky – elektrokola – platba hotově
 4. Olomouc – elektrokola a outdoor vybavení (Rooseveltova 127/34) – platba hotově

REZERVACE VYBAVENÍ

Pokud si chcete rezervovat elektrokolo nebo outdoor vybavení, prosím využijte náš REZERVAČNÍ FORMULÁŘ, který se Vám zobrazí ZDE.

Jsou zde uvedeny všechny naše pobočky a vše si tak pohodlně naklikáte na jednom místě! Jakmile Vaši rezervaci přijmeme, ověříme dostupnost vybavení a poté Vám zašleme potvrzení na Váš email.

K zapůjčení elektrokola budete potřebovat 2 doklady totožnosti (OP, ŘP nebo Cestovní pas) a zálohu 2 000 Kč v hotovosti.

V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky (774 655 203).

Při požadavku na větší počet kol na kterékoli pobočce se můžeme individuálně předem domluvit.

OTEVÍRACÍ DOBA POBOČEK A CENÍK

Pobočka Restaurace na Hvězdě
 • otevřeno denně od 1. června
 • červen – říjen : 09:00 – 18:00platba hotově – prosíme zaplatit zálohu 2000 Kč a platbu za zapůjčení elektrokola zvlášť (platbu za zapůjčení elektrokola nelze odečítat ze zálohy)
 • Poloha pobočky: https://en.mapy.cz/s/3tErg
Pobočka Hotel Červenohorské sedlo
 • otevřeno denně od 1. června
 • červen – říjen: pondělí – neděle 09:00 – 20:00
 • platba hotově i kartou
 • Poloha pobočky: https://en.mapy.cz/s/3tEqA
Pobočka Ostružná (Ramzová) – Penzion pod Šerákem
 • otevřeno denně od dubna
 • duben – říjen: pondělí – neděle 10:00 – 18:00
 • platba hotově
 • Poloha pobočky: https://en.mapy.cz/s/3tEqk
Pobočka Olomouc
 • otevřeno od 1. června do října – dle předchozí telefonické dohody
 • platba hotově
 • Poloha pobočky: https://en.mapy.cz/s/3tErR

CHARAKTERISTIKA NAŠICH ELEKTROKOL

V našich půjčovnách jsou k dispozici elektrokola osvědčené slovenské značky DEMA, a to v modelech E-trail Max 600 27,5 a DEMA Relay 29.

Dojezd baterie elektrokol se pohybuje cca mezi 50 – 80 kilometry, přičemž délku výletu ovlivňují tyto faktory:

 • Délka výletu
 • Převýšení trasy
 • Tlak v pneumatikách
 • Povětrnostní podmínky daný den (protivítr na trase)
 • Povrch na trati – asfalt, lesní cesty atd.
 • Váha jezdce

Elektrickou podporu baterie doporučujeme mít nastavenou na stupeň 2 – 3. Podporu stupně 4 – 5 doporučujeme používat pouze krátkodobě a v závěru trasy při dostatečné kapacitě baterie.

OVLÁDÁNÍ ELEKTROKOLA

 • Zapnutí baterie na modelu E-trail MAX 600: Na ovladači umístěném na levé straně řidítek stiskneme hlavní vypínač a přidržíme několik vteřin. Zobrazí se stav baterie.
 • Zapnutí baterie na modelu Relay: Na horní hraně baterie stiskneme tlačítko a rozsvítí se barevné diody. Dále na ovladači umístěném na levé straně řidítek stiskneme hlavní vypínač a přidržíme několik vteřin. Zobrazí se stav baterie.
 • Zvyšování/snižování elektrické podpory: Po zapnutí hlavního vypínače na obou modelech se rozsvítí displej a automaticky je nastavena elektrická podpora stupeň 1. Tlačítkem + (plus) můžeme zvýšit elektrickou podporu až do stupně 5. Tlačítkem – (mínus) snižujeme elektrickou podporu až do stupně 0 (používejte při jízdě z kopce).
 • Zapnutí „módu chůze“: V technických úsecích, které jsou pro elektrokolo nesjízdné, přidržte na ovladači tlačítko – (mínus) a kolo pojede vedle vás (není nutné ho tlačit). Při uvolnění tlačítka – (mínus) je tato funkce ukončena.
 • Nabíjení elektrokola a stav baterie: Baterie elektrokol je z 0% na 100% nabita za cca 5 hodin. Pokud budete elektrokolo dobíjet „po trase“, baterie se nabije o 10% za cca 1 hodinu. Pokud klesne kapacita baterie pod 50%, dochází k rychlejšímu úbytku stavu baterie. Při 20 – 30% baterie může dojít k jejímu samovolnému odpojení (vypnutí). V této situaci zapněte hlavní ovladač, přeřaďte na lehčí mechanický převod a snižte elektrickou podporu.
 • Informace na hlavním displeji: aktuální a průměrná rychlost, délka výletu, ukazatel odběru elektrické energie (jednotka Watt).

FIREMNÍ AKCE A TEAMBUILDINGY

Pro Vaši firmu jsme schopni zajistit firemní akci či teambuilding na elektrokolech na míru. K dispozici máme 30 elektrokol značky DEMA a můžeme Vám je dovézt kamkoli po celé Moravě! Cenová kalkulace se odvíjí dle počtu elektrokol a ujetých kilometrů při dovozu (odborná instruktáž pro účastníky akce je samozřejmě v ceně). V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na email nebo telefonicky a my Vám zašleme nabídku přesně dle Vašich požadavků!

DĚTSKÉ SEDAČKY

Chcete vyzkoušet výlet na elektrokole, ale zároveň chcete vzít s sebou i svoje děti? U nás žádný problém! Pro Vaše ratolesti máme dispozici cyklo sedačky, abyste si mohli užít rodinný výlet jak se patří! Sedačku Vám radi zapůjčíme na pobočce Červenohorské sedlo (a po domluvě i na dalších pobočkách) za 300 Kč/den.

NÁMI DOPORUČENÉ TRASY PRO ELEKTROKOLA

Jak jsme již dříve avizovali, dali jsme si tu práci a všechny tyto námi doporučované trasy jsme projeli a natrasovali do aplikace Mapy.cz, aby pro Vás ježdění s námi a našimi elektrokoly bylo co nejpohodlnejší! Trasy pro Vás máme jak vytisknuté k nahlédnutí, tak k dispozici v elektronické podobě, abyste si je mohli nahrát do svých telefonů nebo GPS navigací.

Trasa č. 1: Červenohorské sedlo – Dlouhé stráně – Červenohorské sedlo -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2T1N4

Trasa č. 2: Červenohorské sedlo – Kouty nad Desnou – Tetřeví chata – Dlouhé stráně – Červenohorské sedlo -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2T1vT

Trasa č. 3: Parkoviště Hvězda – Slezská Harta – Parkoviště Hvězda -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2TJmg

Trasa č. 4: Chata Sabinka – Červenohorské sedlo – Vidly – chata Sabinka -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2T1J1

Trasa č. 5: Chata Sabinka – Dlouhé stráně – chata Sabinka -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2T1Rs

Trasa č. 6: Chata Sabinka – Nová ves – chata Sabinka -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2T1H1

Trasa č. 7: Chata Sabinka – Praděd – chata Sabinka -> Odkaz na trasu: https://en.mapy.cz/s/2T1Jm

ZÁŽITKOVÉ DÁRKOVÉ POUKAZY

Chcete darovat svým blízkým či kamarádům zážitkový poukaz? I to je u nás možné! Máme pro Vás k dispozici poukazy na zapůjčení elektrokola na 1 nebo 2 dny a ani více dní pro nás není po dohodě žádný problém. Samozřejmě Vám vouchery připravíme na míru, i s osobním věnováním.

Tak si k nám naplánujte Váš prázdninový výlet a objevte krásy Jeseníků a Olomouckého kraje na elektrokole nebo vyzkoušejte kouzlo ferrat s naším outdoor vybavením!

KONTAKTY

Email:

Telefon: +420 774 655 203

Facebook: Skialp a Elektrokola Praděd